Misja i wizja - Łaźnia Moszczenica

Misja i wizja

CZYM JEST ŁAŹNIA MOSZCZENICA?

Wielofunkcyjna przestrzeń postindustrialna w Jastrzębiu-Zdroju powstała w budynku byłej łaźni górniczej. To także marka główna publicznej instytucji kultury – Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica.
Integrujemy dziedzictwo, kulturę, sztukę, rozrywkę, biznes i turystykę. Sercem Łaźni jest Carbonarium – wystawa stała o węglu w kontekście nauki, przyrody, historii i przemysłu. To oczywiście nie wszystkie elementy naszej postindustrialnej układanki. W Instytucie powstaje obecnie Centrum Porozumienia Jastrzębskiego, a także Centrum Dialogu i Biznesu. To miejsca przypominania i upowszechniania historii miasta, regionu oraz kraju, a także przestrzeń debaty publicznej, wsparcia przedsiębiorstw i lokalnego rozwoju gospodarczego.

MISJA

Budujemy tożsamość, promujemy dziedzictwo, dajemy rozrywkę na wysokim poziomie (sprawdź kalendarz wydarzeń), burzymy stereotypowe myślenie, udowadniamy, że w Jastrzębiu-Zdroju SIĘ DZIEJE. Jesteśmy autentyczni, dostępni i empatyczni. Działamy nieszablonowo. Stawiamy na wielozmysłowość. Spełniamy marzenia o mieście inspirując do konstruktywnego działania. Prowadzimy i rozwijamy interdyscyplinarną instytucję, miejsce i wydarzenia, zapewniając mieszkańcom i turystom dostępne, różnorodne i nieoczywiste formy spędzania wolnego czasu.
Razem z Dolnym Obszarem Vitkovice jesteśmy częścią polsko-czeskiego szlaku węgla i stali. Projekt Industrialne pogranicze jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

https://industrialnipohranici.cz/