Otwarcie nowej części Carbonarium
Carbonarium nie jest zamkniętym projektem i ciągle się rozwija. Przez ostatnie miesiące trwały prace nad uzupełnieniem wystawy. Nowa ekspozycja pojawiła się na IV piętrze budynku. Na jej otwarcie zapraszamy 5 lipca. W godzinach pracy Carbonarium, czyli od 11.00 do 19.00 zwiedzicie bezpłatnie całą wystawę. Dzięki unijnym funduszom, pojawiły się na niej nowe elementy. Głównym jest mapping prezentowany na podłodze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zobaczymy miasto rozbudowujące się na przestrzeni dziesięcioleci. Nie zabraknie także ekspozycji dedykowanej dzieciom oraz nowoczesnej makiety prezentującej miasto pod powierzchnią ziemi. Jednym z ciekawszych elementów są autentyczne szafki górnicze z kopalni Jas-Mos, zaadaptowane na gabloty ekspozycyjne.
Wystawa skupia się przede wszystkim na ukazaniu zmian przestrzennych i demograficznych, które zaszły w mieście w okresie powojennym.
Za projekt i wykonanie odpowiada firma Group AV Sp. z o.o. z Warszawy. Zadanie dofinansowane jest z projektu „Pod Skrzydłami Jastrzębia”. Jego wartość to ponad 721 tys. zł stanowiących fundusze europejskie.
Pobierz bezpłatną wejściówkę na 5 lipca.
