Wakacje w Carbonarium - Łaźnia Moszczenica

Wakacje w Carbonarium

Maszyny górnicze z klocków LEGO, warsztaty kosmiczne i kulinarne, świat neonu oraz Akademia Młodego Youtubera, to wycinek programu przygotowanego przez nas na wakacje.

Grafika i logotypy miasta Jastrzębie-Zdrój, Carbonarium i Łaźni Moszczenica.

WAŻNE:

Udział w zajęciach nie oznacza jednoczesnego zwiedzania wystawy Carbonarium. Konieczny jest zakup odrębnych biletów. Sprawdź możliwość wejścia na ekspozycję TUTAJ

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 lat. Udział osób młodszych tylko z rodzicem lub opiekunem posiadającym bilet.
Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się z Regulaminem i podpisanie zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego (do pobrania poniżej).

 

Regulamin
Format pliku: pdf

 

Zgoda na udział w warsztatach
Format pliku: pdf

Kup bilet 

3 lipca

LEGO MASTERS

Warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO, godz. 14.00 – grupa młodsza 6-8 lat (10 osób), godz. 15.10 – grupa starsza 9-12 lat (10 osób), godz. 16.20 – grupa zaawansowana 12+ (10 osób), cena 30 zł,  czas trwania: 60 minut.

Fascynujący świat robotów i programowania. Warsztaty rozwijają kompetencje kluczowe, są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, informatyką.

 

5 lipca

AKADEMIA MŁODEGO YOUTUBERA 

godz. 11.00 – grupa młodsza 7-10 lat (10 osób), godz. 14.00 – grupa starsza 11-13 lat (10 osób),   cena 40 zł,  czas trwania: 150 minut,

Warsztaty w ciekawy i dostosowany do wieku dziecka sposób przedstawiają zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa poruszania się w Internecie, praw autorskich, autoprezentacji oraz sztuki  filmowej i fotografii. Warsztaty pozwalają wkroczyć w świat kreatywnych narzędzi cyfrowych. Ucząc dzieci korzystać z programów do obróbki wideo audio oraz projektowania graficznego. Pokazują jak przy niewielkich nakładach produkować ciekawe i angażujące filmy. 

 

11 lipca

POSZUKIWACZE SKARBÓW  WARSZTATY ODWOŁANE

Warsztaty z Jastrzębskim Stowarzyszeniem Eksploracyjnym SZPON, godz. 15.00,  grupa 7-12 lat (30 osób), cena 25 zł, czas trwania: 120 minut

Zajęcia w plenerze (przy złej pogodzie wewnątrz). Uczestnicy zapoznają się m.in. z pracą wykrywaczy metali. Dowiedzą się, co można znaleźć w ziemi, jak się zachować przy zetknięciu z artefaktami archeologicznymi lub materiałami niebezpiecznymi. Wszystko w formie zabawy i ciekawych opowieści. W programie także wystawa sprzętu i pokazy.

 

13 lipca

PYSZNE I ZDROWE – warsztaty kulinarne dla dzieci

Warsztaty z Fundacją Naturalnego Rozwoju godz. 11.00 – grupa młodsza 5-8 lat (15 osób), godz. 13.00 – grupa starsza 9-12 lat (15 osób), cena 35 zł,  czas trwania: 90 minut

Ciekawe i inspirujące zajęcia dla dzieci. Uczestnicy samodzielnie wykonają zdrowe przekąski z wykorzystaniem past z roślin strączkowych oraz sezonowych warzyw i ziół. Poznają sekret zdrowych słodyczy takich jak owocowe żelki lub cake-popsy. Na koniec uczestnicy stworzą owocowe stworki szaszłykowe.

 

16 lipca

SZYTE NA MIARĘ – warsztaty z MILENART PRACOWNIA RĘKODZIEŁA

godz. 13.00 – grupa młodsza 6-8 lat (10 osób), godz. 15.30 – grupa starsza 9-11 lat (10 osób), cena 40 zł, czas trwania: 120 minut.

W dobie konsumpcjonizmu coraz częściej sięgamy po rękodzieło. Doceniamy rzeczy które są wytwarzane kameralnie i na małą skalę. Na zajęciach dzieci samodzielnie zaprojektują i uszyją m.in. okładkę na zeszyt. Wyobraźnia, kolorowe materiały oraz maszyna do szycia i nożyce krawieckie to będzie ich podstawowe narzędzie pracy.

 

17 lipca

BAJTEL NA GRUBIE

godz. 14:00 – grupa wiekowa 6-10 lat (20 osób), cena 20 zł, czas trwania: 120 minut.

Poprzez zabawę wydobywamy wiedzę i emocje. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat. Zajęcia obejmują zwiedzanie wystawy z wybranymi elementami dostosowanymi do wieku uczestników oraz zajęcia naukowo-artystyczne w sali warsztatowej. Całość zajęć odbędzie się w formie dobrej zabawy.

 

19 lipca

SZKOŁA PROGRAMOWANIA MINDCLOUD

godz. 11.00 – grupa młodsza 7-10 lat (10 osób), godz. 14.00 – grupa starsza 11-13 lat (10 osób), cena 40 zł, czas trwania: 150 minut

To ekscytująca przygoda naukowa. Zajęciach przygotowują do mądrego i świadomego korzystania z nowych technologii. Uczą poprzez zabawę, dzięki czemu rozbudzają ciekawość i motywację do zdobywania wiedzy. Programowanie to poznawanie wielu algorytmów, a także analiza i planowanie danych rozwiązań oraz działań.

 

23 lipca

WARSZTATY KOSMICZNE

godz. 16:00 – grupa wiekowa 7-12lat (40 osób), cena 30 zł, czas trwania: 120 minut.

Instruktorzy ukazują dzieciom fascynujący świat Kosmosu, począwszy od naszej planety Ziemi – wyjątkowego miejsca tętniącego życiem, po najdalsze i najbardziej tajemnicze zakątki Wszechświata. w programie: warsztaty z lotu i dokowania do Stacji Kosmicznej, wirtualny spacer po modułach stacji, widok Ziemi z orbity na żywo, eksperymenty z grawitacją, warsztaty z łączności satelitarnej.

 

26 lipca

SZTUKA KOMUNIKACJI – mów tak, aby inni słuchali

godz. 14.00 – grupa 7-12 lat (30 osób), cena 30 zł, czas trwania: 120 minut.

Warsztaty mają na celu uksztaltowanie  pewności siebie oraz rozwój umiejętności interpersonalnych. Zajęcia skierowane do dzieci, rozwijające mowę ciała, poprzez gesty słowa i wizerunek. Uczestnicy dowiedzą się jak zapanować nad własnym ciałem, co mówią nasze ręce i nogi kiedy nasz rozmówca mija się z prawdą.

 

30 lipca

MASZYNY GÓRNICZE Z KLOCKÓW LEGO

godz. 13.00 – grupa 6-9 lat (10 osób), godz. 14.30 – grupa 10-12 lat (10 osób), cena 20 zł, czas trwania: 60 minut

Warsztaty wprowadzające w ekscytujący świat maszyn górniczych, dzieci dzięki ruchomym konstrukcjom z klocków lego będą mogły przybliżyć sobie świat podziemnych maszyn. Instruktorzy zapoznają je z procesem wydobywczym, opowiedzą o pracy maszyn, kto nimi steruje i w jaki sposób znajdują się pod ziemią. Całość zajęć odbędzie się w formie dobrej zabawy.

 

31 lipca

Akademia Młodego Youtubera

godz. 14.00 – grupa starsza 10-13 lat (10 osób), cena 40 zł,  czas trwania: 150 minut,

Warsztaty w ciekawy i dostosowany do wieku dziecka sposób przedstawiają zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa poruszania się w Internecie, praw autorskich, autoprezentacji oraz sztuki  filmowej i fotografii. Warsztaty pozwalają wkroczyć w świat kreatywnych narzędzi cyfrowych. Ucząc dzieci korzystać z programów do obróbki wideo audio oraz projektowania graficznego. Pokazują jak przy niewielkich nakładach wyprodukować ciekawe i angażujące filmy.

 

2 sierpnia

SZKOŁA PROGRAMOWANIA MINDCLOUD

godz. 14.00 – grupa starsza 10-13 lat (10 osób), cena 40 zł, czas trwania: 150 minut

To ekscytująca przygoda naukowa. Zajęciach przygotowują do mądrego i świadomego korzystania z nowych technologii. Uczą poprzez zabawę, dzięki czemu rozbudzają ciekawość i motywację do zdobywania wiedzy. Programowanie to poznawanie wielu algorytmów, a także analiza i planowanie danych rozwiązań oraz działań.

 

8 sierpnia

SZYTE NA MIARĘ  

Warsztaty z MILENART PRACOWNIA RĘKODZIEŁA, godz. 13.00 – grupa młodsza 6-8 lat (10 osób), godz. 15.30 – grupa starsza 9-11 lat (10 osób), cena 40 zł,  czas trwania: 120 minut

W dobie konsumpcjonizmu coraz częściej sięgamy po rękodzieło. Doceniamy rzeczy które są wytwarzane kameralnie i na małą skalę. Na zajęciach dzieci samodzielnie zaprojektują i uszyją okładkę na zeszyt. Wyobraźnia, materiały oraz maszyna do szycia i nożyce krawieckie to będzie ich podstawowe narzędzie pracy.

 

9 sierpnia

WARSZTATY KOSMICZNE

godz. 16.00 – grupa wiekowa 6-11 lat (40 osób), cena 30 zł, czas trwania: 120 minut.

Instruktorzy ukazują dzieciom fascynujący świat Kosmosu, począwszy od naszej planety Ziemi – wyjątkowego miejsca tętniącego życiem, po najdalsze i najbardziej tajemnicze zakątki Wszechświata. W programie: warsztaty z lotu i dokowania do Stacji Kosmicznej, wirtualny spacer po modułach stacji, widok Ziemi z orbity na żywo, eksperymenty z grawitacją, warsztaty z łączności satelitarnej.

 

13 sierpnia

FLUO PARTY

Zajęcia animacyjne dla dzieci z użyciem neonów 6-11 lat (30 osób),  godz. 14.00, cena: 30 zł, czas trwania: 120 minut

Zajęcia w zaciemnionym pomieszczeniu z kolorowym światłem, będą wzbudzały u dzieci wiele emocji i dadzą wiele możliwości na fantastyczną zabawę. Neonowe tory przeszkód, zadania plastyczne i kreatywne, zabawy muzyczne i wiele innych. Dodatkowo – neonowy Face painting.

 

17 sierpnia

PYSZNE I ZDROWE – Warsztaty kulinarne dla dzieci

Warsztaty z Fundacją Naturalnego Rozwoju, godz. 11.00 – grupa młodsza 5-8 lat (15 osób), godz. 13.00 – grupa starsza 9-12 lat (15 osób), cena 35 zł, czas trwania: 90 minut.

Ciekawe i inspirujące zajęcia dla dzieci ze zdrowego żywienia, uczestnicy samodzielnie wykonają zdrowe przekąski z wykorzystaniem past z roślin strączkowych oraz sezonowych warzyw i ziół. Poznają sekret zdrowych słodyczy takich jak owocowe żelki lub cake-popsy. Na koniec stworzą owocowe stworki szaszłykowe.

 

20 sierpnia

LEGO MASTERS

Warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO, godz. 14.00 – grupa młodsza 6-8 lat (10 osób), godz. 15.10 – grupa starsza 9-12 lat (10 osób), godz. 16.20 – grupa zaawansowana 12+ (10 osób),  cena 30zł,  czas trwania: 60 minut.

Fascynujący świat robotów i programowania. Warsztaty rozwijają kompetencje kluczowe, są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, informatyką.

 

22 sierpnia

SZTUKA KOMUNIKACJI – mów tak, aby inni słuchali

godz. 14.00 – grupa wiekowa  13-18 lat (30 osób), cena 30 zł, czas trwania: 180 minut.

Zajęcia skierowane do młodzieży, rozwijające i kształtujące umiejętność wystąpień publicznych. Uczestnicy dowiedzą się jak: przykuć, utrzymać i odzyskać uwagę odbiorcy. Opracują wystąpienia oraz prezentacje. Zapoznają się z mową ciała podczas wystąpienia publicznego, przećwiczą poruszanie się,

wywoływanie emocji u odbiorców.

 

23 sierpnia

BAJTEL NA GRUBIE

godz. 14.00 – grupa wiekowa 6-10 lat (20 osób), cena 20 zł, czas trwania: 120 minut.

Poprzez zabawę wydobywamy wiedzę i emocje. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat. Zajęcia obejmują zwiedzanie wystawy z wybranymi elementami dostosowanymi do wieku uczestników oraz zajęcia naukowo-artystyczne w sali warsztatowej. Całość zajęć odbędzie się w formie dobrej zabawy.

 

27 sierpnia

MASZYN GÓRNICZE Z KLOCKÓW LEGO

godz. 13.00 – grupa wiekowa 6-9 lat (10 osób), godz. 14.30 – grupa wiekowa 10-12 lat (10 osób), cena 20 zł, czas trwania: 60 minut.

Warsztaty wprowadzające w ekscytujący świat maszyn górniczych, dzieci dzięki ruchomym konstrukcją z klocków lego będą mogły przybliżyć sobie świat podziemnych maszyn. Instruktorzy zapoznają je z procesem wydobywczym, opowiedzą o pracy maszyn, kto nimi steruje i w jaki sposób znajdują się pod ziemią. Całość zajęć odbędzie się w formie dobrej zabawy.

 

28 sierpnia

POSZUKIWACZE SKARBÓW WARSZTATY ODWOŁANE

Warsztaty z Jastrzębskim Stowarzyszeniem Eksploracyjnym SZPON godz. 15.00 – grupa wiekowa 7-12 lat (30 osób), cena 25 zł,  czas trwania: 120 minut.

Zajęcia w plenerze (w przypadku złej pogody wewnątrz). Uczestnicy zapoznają się m.in. z pracą wykrywaczy metali. Dowiedzą się, co można znaleźć w ziemi, jak się zachować przy zetknięciu z artefaktami archeologicznymi lub materiałami niebezpiecznymi. Wszystko w formie zabawy i ciekawych opowieści. W programie także wystawa sprzętu i pokazy.

 

Dodatkowo

Wakacyjne zwiedzanie i kilka opcji warsztatów do wyboru.

 

Kup bilet