Weź udział w Projekcie „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”! - Łaźnia Moszczenica

Weź udział w Projekcie „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”!

Jastrzębie-Zdrój już po raz szósty przystąpiło do organizowanego przez miasto Bydgoszcz projektu „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Projekt polega na rywalizacji miast i gmin w zakresie ilości przejechanych na rowerze kilometrów. Uczestnicy muszą być zarejestrowani w aplikacji „Aktywne miasta”.

W ubiegłym roku jastrzębianie wykręcili ponad 93.5 tys. kilometrów. Był to nasz rekordowy wynik, który przełożył się na najwyższe, 26 miejsce Jastrzębia-Zdroju w historii projektu.

Tegoroczna rywalizacja

Tegoroczny projekt składa się z:

  • treningu rozgrywanego w terminie od 21 marca do 21 maja 2024 r.,
  • rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, organizowanej w terminie od 01 do 30 czerwca 2024 r.

Podobnie jak w roku ubiegłym, także i tym razem, przygotowywany jest konkurs miejski z nagrodami finansowymi i rzeczowymi dla tych uczestników konkursu, którzy zajmą najwyższe lokaty w klasyfikacji lokalnej.

W ramach treningu miasto planuje nagrody rzeczowe dla 20 najlepszych osób, które znajdą się w klasyfikacji lokalnej Jastrzębia-Zdroju. Natomiast w ramach czerwcowej rywalizacji planowane są liczne nagrody rzeczowe i finansowe.

Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy wszystkich do kręcenia kilometrów dla naszego miasta i sprawdzenia swojej formy przed decydującym starciem.

Jak dołączyć do treningu i kręcić kilometry dla Jastrzębia?

  1. Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore).
  2. Z menu wybierz „Rywalizacje”, a następnie w zakładce „Publiczne”, wybierz Trening RSP dla Miast.
  3. Aby dołączyć do treningu, z listy rozwijanej wybierz Jastrzębie-Zdrój.
  4. W kolejnym kroku wybierz z listy rodzaj grupy i grupę, z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją. Razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ a dla systemu IOS znajduje się TUTAJ 

ABC Treningu

Biorąc udział w rywalizacji zyskujesz darmowe narzędzie treningowe, dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Uczestnik może zaimportować inny przejazd rowerowy z aplikacji/urządzenia GARMIN do rywalizacji, pod warunkiem, że wcześniej tego przejazdu nie edytował.

Zapisując się na wiosenny trening, na pewno nie przegapisz czerwcowej Rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Oficjalna strona projektu:

https://www.aktywne.miasta.pl/