Carbonarium punktem na trasie tegorocznego RowerON - Łaźnia Moszczenica

Carbonarium punktem na trasie tegorocznego RowerON

W tegorocznej edycji inicjatywy RowerON, Carbonarium staje się częścią tras. To świetna okazja by połączyć sportową rywalizację ze zwiedzaniem, odkrywaniem nauki i historii regionu. To również dobra okazja do odpoczynku.

Tegoroczna edycja RowerOn-u to prawie 800 km przygody na dwóch kółkach. Dokładnie 16 zupełnie nowych tras na terenie aż 11 miejscowości. W tym roku po raz pierwszy RowerON wykracza poza granicę Polski i zagląda do naszych południowych sąsiadów, do Karwiny.

Trasy są bardzo zróżnicowane – mierzą od 30 do 68 km i przebiegają w rozmaitym terenie na bardzo różnych powierzchniach (asfalt, szuter, las, pola). Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy, jak i zaawansowani rowerzyści.

W tym roku RowerON startuje już 8 czerwca i trwa do 27 października. To czas wystarczający, by każdy uczestnik ukończył wyzwanie i zdobył medal, tytuł MISTRZA RowerON-u i powalczył w specjalnych challange’ach o super nagrody. Aby zdobyć medal należy przebyć 5 tras. Oficjalny start RowerON-u odbędzie się 8 czerwca w Parku Roth w Raciborzu o 11.00.

Rejestracja już trwa. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie RowerON, a także w internecie na portalach: nowiny.pl i jastrzebieonlione.pl