Spływy kajakowe, prelekcje i koncert – rusza kolejny projekt - Łaźnia Moszczenica

Spływy kajakowe, prelekcje i koncert – rusza kolejny projekt

„Świat z kajaka” to trzy darmowe jesienne spotkania na Przystani Szymańcówka. To nie tylko możliwość, aby poznać podstawy turystyki kajakowej. To również okazja do poznania piękna przyrody (na żywo oraz na fotografiach), rozmowy z podróżnikami oraz biesiadowanie przy ognisku i muzyce.

– Ten projekt pokazuje, że kajak to nie tylko sprzęt do pływania, ale narzędzie które łączy ludzi pełnych pasji, czy to fotograficznej, muzycznej czy podróżniczej. Aby rozpocząć przygodę z kajakiem dobrze też poznać jego historię i zasady posługiwania się nim, o czym opowie nasza instruktorka Sylwia. Wszystko to odbędzie w miłej, przyjacielskiej atmosferze biesiadując przy ognisku i oczywiście pływając kajakami – zapowiada organizator, Marcin Szymaniec.

30.09.2023 godzina 10:00 (zmiana terminu z 23 września)
Spotkanie z Sylwią Saternus – instruktorką kajakarstwa. Prelekcja połączona będzie z wystawą zdjęć Marcina Szymańca nawiązujących do tematyki turystyki kajakowej. Spotkanie zakończy się wspólnym spływem kajakowym po rozlewiskach Szotkówki.

1.10.2023 godzina 11:00
Koncert zespołu ,,Grupa bez daty ważności” grającego poezję śpiewaną w klimacie krainy łagodności. Po koncercie wspólne biesiadowanie przy ognisku.

21.10.2023 godzina 10:00

Prelekcja o podróżach kajakiem polskimi rzekami Odrą i Wisłą .Prelekcję przeprowadzą
Grzegorz Sypniewski i Dawid Wita z Jastrzębskiego Challengu. Po spotkaniu odbędzie się wspólny spływ po rozlewiskach rzeki Szotkówki.

Wszystkie trzy spotkania odbędą się na Przystani Szymańcówka.

Adres: ul. Jesionowa
44-330 Jastrzębie-Zdrój

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+.