Młodzi muzycy biorą sprawy w swoje ręce   - Łaźnia Moszczenica

Młodzi muzycy biorą sprawy w swoje ręce  

Kilkudziesięciu pasjonatów organizuje trzy koncerty na pożegnanie wakacji. Wszystko dzięki funduszom z projektu „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie”. Sala koncertowa, Jar Południowy i Park Zdrojowy – to miejsca, w których pojawią się młodzi muzycy realizujący inicjatywę pod hasłem #jastrzębiegra.

– Od czerwca wraz ze znajomymi szukaliśmy okazji, aby pokazać się szerszemu gronu. Dzięki naszemu nauczycielowi gitary dowiedzieliśmy się o projekcie „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie”. Uznaliśmy to za świetną okazję i zebraliśmy niemałą grupę utalentowanych młodych muzyków, którzy chcieli podzielić się swoją twórczością grając koncerty. Mamy nadzieję sprostać wyzwaniu i umilić czas mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju – mówią Ania Łachut i Daniel Gosz.

Plan koncertów:

  • 30 sierpnia Sala Koncertowa – muzyka symfoniczna
  • 31 sierpnia Jar Południowy – muzyka metalowa
  • 1 września Park Zdrojowy (szachownica) – muzyka rozrywkowa

Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 18.00 i będą bezpłatne. Głównym celem jest integracja młodych jastrzębian i zmotywowanie ich do działania, poznania różnych gatunków muzycznych oraz do muzycznej ekspresji.

Poza koncertowaniem inicjatorzy zachęcają do muzycznej zabawy w mediach społecznościowych. – Nagraj utwór w plenerze lub domowym studio i pokaż swoją pasję publikując go z hasztagiem #jastrzębiegra a my będziemy udostępniać najbardziej lubiane nagrania – dodają muzycy.

Inicjatywy projektu „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+.

Linki: https://zalinkuj.pl/jastrzebie-gra

„Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie”
#jastrzębiegra”
„Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie”
#jastrzębiegra”