Noc Muzeów w Carbonarium - Łaźnia Moszczenica

Noc Muzeów w Carbonarium

Tego dnia wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 16.00 do 24.00. Bilety są już w sprzedaży. Zwiedzanie Carbonarium w Noc Muzeów kosztuje jedynie złotówkę. Chętnych poczęstujemy też filiżanką kawy.

Na uczestników czekają dodatkowe atrakcje: wiertnica, spągoładowarka, kombajn chodnikowy oraz wielce widowiskowy kombajn ścianowy wspomagany sekcjami obudowy zmechanizowanej. Wszystko to wykonane z… klocków, w pełni ruchome, zdalnie sterowane za pomocą tabletów.

– Dowiecie się, jak działają górnicze maszyny i sprawdzicie się w roli kombajnisty! Będzie z nami twórca modeli, Piotr Maciak, były pracownik kopalni, który opowie o powstawaniu i działaniu tych wyjątkowych maszyn – zaprasza Rafał Jabłoński, dyrektor Instytutu.

Autentyczny sprzęt i górniczą odzież roboczą wykorzystamy tej nocy do zdjęć. Każdy uczestnik będzie mógł przy wykorzystaniu rekwizytów zrobić sobie selfie, a ponieważ z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, będzie możliwość wykonania pamiątkowej, rodzinnej fotografii w starym stylu.

– Jeśli ktoś posiada uroczysty stój górniczy – zapraszamy tym bardziej! – zachęca Aneta Czarnocka-Kanik, fotografka, która będzie wykonywać sesje.

Noc Muzeów to europejska impreza kulturalna, która polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i wystaw w godzinach nocnych za darmo lub za symboliczną opłatę.