O lokalnej prasie porozmawiamy w Bibliotece - Łaźnia Moszczenica

O lokalnej prasie porozmawiamy w Bibliotece

W jakich czasopismach możemy szukać informacji o historii Jastrzębia-Zdroju? Jakie tytuły są dostępne w jastrzębskiej bibliotece a jakie możemy znaleźć online? Odpowiedzi na te pytania poszukamy 11 grudnia. Drugie z serii spotkań dotyczących „Społecznego archiwum Jastrzębia-Zdroju” odbędzie się o godz. 18.00 w siedzibie Biblioteki Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.

Wykład będzie okazją do zapoznania się z ofertą czasopism, jaką proponuje swoim czytelnikom Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju. Głównym tematem będzie zgromadzona prasa lokalna, z której można skorzystać na miejscu w Dziale Informacyjno-Bibliograficznym i w Czytelni.

Zostanie zaprezentowana także Bibliografia zawartości czasopisma „Nasze Problemy”, oraz Bibliografia Miasta Jastrzębie-Zdrój. Na zakończenie przedstawione zostaną lokalne czasopisma opracowane przez jastrzębską Bibliotekę jako Dokumenty Życia Społecznego, a także czasopisma zdigitalizowane przez Bibliotekę i opublikowane na stronie Śląskiej Biblioteki Cyfrowej.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Społeczny pamiętnik Jastrzębia-Zdroju”, którego celem jest digitalizacja i udostępnienie elektronicznych wersji ponad tysiąca przedmiotów, takich jak fotografie, gazety i obiekty muzealne i udostępnienie ich publicznie. Wstęp bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

Data: 11 grudnia 2023 r., 18:00
Miejsce: Biblioteka Główna, ul. Wielkopolska 1a 44-335 Jastrzębie-Zdrój

„Społeczny pamiętnik Jastrzębia-Zdroju” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

społeczny pamiętnik jastrzebia zdroju