Zdjęcia archiwalne Stanisława Jakubowskiego - Łaźnia Moszczenica

Zdjęcia archiwalne Stanisława Jakubowskiego

Stanisław Jakubowski to polski fotograf, fotoreporter. Członek Gliwickiego Towarzystwa Fotograficznego, fotoreporter Centralnej Agencji Fotograficznej.
Miejsce szczególne w jego twórczości zajmowała fotografia reportażowa (polityczna, społeczna, sportowa). W 1962 roku został fotoreporterem w regionalnych Nowinach Gliwickich. W 1966 został etatowym fotoreporterem CAF, w której pracował do 1999 roku.

Stanisław Jakubowski jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych – indywidualnych, zbiorowych oraz pokonkursowych – w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród za zdjęcia reporterskie, fotoreportaże – w kraju i za granicą. W 1969 otrzymał I nagrodę w konkursie World Press Photo – za fotoreportaż „Wyrwani śmierci”. W 1973 został uhonorowany tytułem Fotoreportera Roku, w 1974 został Fotoreporterem Roku Centralnej Agencji Fotograficznej. W 2014 został laureatem Nagrody Wielkiego Splendoru Śląskiej Fotografii Prasowej – nagrody przyznawanej zasłużonym twórcom.

Fotografia
Jastrzębie-Zdrój
1970-1990
Stanisław Jakubowski
Archiwum: Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźni Moszczenica

„Społeczny pamiętnik Jastrzębia-Zdroju” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

społeczny pamiętnik jastrzebia zdroju logo ministerstwo kultury