Carbonarium po raz pierwszy na targach turystycznych - Łaźnia Moszczenica

Carbonarium po raz pierwszy na targach turystycznych

Przez najbliższy weekend Śląska Organizacja Turystyczna będzie przedstawiać ofertę turystyczną województwa śląskiego w Czechach. Kolejny raz będzie to robić razem z miastem Jastrzębie-Zdrój, a pierwszy raz z Carbonarium, które jest najnowszą atrakcją miasta. Będą z nami też przedstawiciele Galerii Historii Miasta.

– Czesi są w oczywisty sposób naszymi odbiorcami. Carbonarium znajduje się na polsko-czeskim szlaku węgla i stali, powstało dzięki dofinansowaniu unijnemu razem z Dolnym Obszarem Vitkovice. Chcemy, by jeszcze więcej osób u naszych południowych sąsiadów dowiedziało się, że warto nas odwiedzić – mówi Aneta Czarnocka-Kanik z Działu Marketingu, Komunikacji i Turystyki w Carbonarium.

Na targach w Ostrawie będzie około 80 wystawców: głównie atrakcji turystycznych i regionów z Czech, Polski i Słowacji, którzy będą opowiadać o swoich walorach. Poza wystawcami na uczestników czekają pokazy gotowania, wykłady, strefa gastronomiczna, loteria z nagrodami i rozmowy ze specjalnymi gośćmi. Podczas Targów wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wydarzenie będzie połączone z Festiwalem Książki.

Targi turystyczne Dovolená odbędą się w centrum wystawienniczym Czerna Louka w Ostrawie w najbliższy piątek i sobotę od 10 do 17. Zaparkować można na Zamku Śląskoostrawskim. Więcej informacji, w tym ceny biletów, znajdziecie na stronie organizatora i na wydarzeniu na facebooku.