Hołda sztuki – zapraszamy na warsztaty teatralne - Łaźnia Moszczenica

Hołda sztuki – zapraszamy na warsztaty teatralne

Interesuje cię aktorstwo? Lubisz teatr? Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tym fachu, zapraszamy na cykl listopadowych warsztatów teatralnych połączonych z wykładami.

„Hołda sztuki” to projekt, który zaprasza młodych pasjonatów teatru na podróż przez śląskie tradycje i obrzędy. Cykl składa się z 8 spotkań, które poprowadzą doświadczony reżyser i etnolożki. Warsztaty odbędą się w Domu Zdrojowym.

To połączenie warsztatów teatralnych z wykładami, które pozwolą młodzieży lepiej zrozumieć kontekst kulturowy Śląska. Wykłady poprowadzą eksperci, badacze kultury i osoby związane z zachowaniem i przekazywaniem tradycji.

Warsztaty rozpoczną się 31 października o 17.00 w Domu Zdrojowym. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Będą trwały 2 tygodnie. Na zakończenie cyklu uczestnicy zaprezentują swoje osiągnięcia podczas pokazu powarsztatowego. Na spektakl zapraszamy 14 listopada do Carbonarium. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać efekty ich pracy.

Zapraszamy młodzież zainteresowaną teatrem niezależnie od poziomu doświadczenia. Ilość miejsc jest ograniczona.

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+.