Pogranicze Śląsko-Morawskie - Łaźnia Moszczenica

Pogranicze Śląsko-Morawskie

Poznajcie znane i mniej znane miejsca w Polsce i Czechach. Pogranicze oferuje wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia – muzea, galerie, zamki i pałace, malownicze miasteczka, tajemniczą przyrodę Beskidów i niesamowite perełki techniki. Co warto odwiedzić?

Architektura i tradycje

To między innymi Archeopark Kocobędz – Podobora, jeden z najważniejszych zabytków okresu prehistorycznego i wczesnośredniowiecznego na terenie Śląska Cieszyńskiego, Centrum Produktu Regionalnego w Koniakowie, Muzeum Zamkowe w Pszczynie czy Štramberk – magiczne miasto pełne historii i urokliwych zakątków.

Sprawdź wszystkie atrakcje

Przyroda i aktywność

Wśród miejsc w tej kategorii polecamy między innymi Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, Jezioro Żywieckie czyli „Beskidzkie Morze”, Graniczne meandry Odry oraz oczywiście zabytkowy Park Zdrojowy im. Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju.

Sprawdź wszystkie atrakcje

Dziedzictwo przemysłowe

Śląsk i Morawy to niezliczone zabytki techniki. Są wśród nich między innymi: Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach, Kopalnia Michał w Ostrawie, Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie oraz Łaźnia Moszczenica i mieszczące się w niej Carbonarium.

Sprawdź wszystkie atrakcje

Grand Tour

Największe atrakcje Pogranicza Śląsko-Morawskiego to między innymi Bolt Tower w Dolnych Witkowicach, Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach, Historyczny budynek Muzeum Těšínska i Zagroda Żubrów w Pszczynie.

Sprawdź wszystkie atrakcje

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Region Beskidy w partnerstwie z Moravian Silesian Tourist oraz Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Regionalnej „OLZA”. Głównym celem projektu jest promocja atrakcji turystycznych.